Exkurze

Týden otevřených dveří na ostravské španělštině

V týdnu od 11. do 15. 12. 2017 probíhala na Katedře romanistiky na Filozofické fakultě Ostravské univerzity akce s názvem „Týden otevřených dveří na ostravské španělštině“.

Exkurze na letišti Leoše Janáčka v Ostravě

V úterý 5.12.2017 jsme se zúčastnili exkurze na Letišti Leoše Janáčka v Ostravě. Hned brzy ráno jsme vyjeli společným autobusem a po necelých dvou hodinách cesty jsme byli na místě.

Exkurze na letiště Brno - Tuřany

Když na praxi, tak musíme vědět, co nás čeká.
A k tomu slouží exkurze na letištích, třeba jako byla ta letošní 9. listopadu v Brně.

Praha 2017 – Letiště, výcvikové centrum a ŘLP

Konec října byl ve znamení exkurzí. Tentokrát v Praze.
V pondělí 23. 10. jsme navštívili Czech Aviation Training Center. Prohlédli jsme si letecké simulátory pro letadla Airbus či Boeing, viděli jsme jednotlivé části výcvikového střediska pro stewardy a stewardky a prohlídku zakončili simulací ohně na palubě a nouzového skluzu z letadla.

Praha 2017 – Letiště, výcvikové centrum a ŘLP

Konec října byl ve znamení exkurzí. Tentokrát v Praze.

Exkurze na letišti v Ostravě - Mošnově

Ve středu 2. 11. 2016 v ranních hodinách  jsme se vydali na exkurzi do Mošnova na letiště Leoše Janáčka, kam jsme se všichni moc těšili. Po více než hodinové cestě jsme konečně dorazili na místo.
V odbavové hale si nás převzala paní Katka a začala nás provázet po letišti. Prozradila nám, jak bude vypadat naše případná praxe na letišti, jak máme provádět bezpečnostní kontrolu a co dělají všichni pracovníci letiště a spoustu dalších věcí.

Exkurze na letišti v Brně

6. října 2016 jsme navštívili brněnské letiště v Tuřanech. Moc se nám líbilo prostředí, ve kterém budeme mít v příštích letech svoji praxi. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí o chodu letiště, prošli jsme si celý proces odbavování cestujících.  Příjemných zaměstnanců a starších praktikantů z naší SOŠ DCR v Krnově jsme se mohli zeptat na vše, co nás zajímalo. Projeli jsme se po ranveji autobusem.

Czech Raildays 2016

Studenti druhého ročníku se zaměřením na dopravu se zúčastnili mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy Czech Raildays 2016 v Ostravě.
Přestože žáci studují leteckou dopravu, se zájmem si prohlédli i techniku železniční dopravy, od historických vozů až po moderní stroje.

Návštěva veletrhu drážní techniky Czech Raildays 2015

Ostrava již tradičně v červnu na nákladovém nádraží v Mariánskohorské ulici hostí Mezinárodní veletrh drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy.
Ve čtvrtek 18. 6. 2015 se třída 2. C rozhodla uskutečnit výlet na tento veletrh. Ráno v 7 hodin jsme vyrazili vlakem na hlavní nádraží v Ostravě.

Praha 2014 - ČSA a Jenč u Prahy

Dne 13. října v 6 hodin ráno začala naše cesta do Prahy. Jeli jsme dlouho, ale vyčerpání z cesty rychle zahnaly exkurze, kterých jsme se zúčastnili.
Tou první byla exkurze ve výcvikovém středisku ČSA, kde jsme se seznámili nejen se simulátory, které vytvářejí atmosféru skutečného letu, ale také s požadavky a nároky, které musíme splnit, abychom se jednou dostali do vzduchu.

Seiten

Subscribe to Exkurze