Každoročně jezdíme se studenty na několik zahraničních zájezdů. Letos jsme se rozhodli vyjet za hranice i se zaměstnanci. Volba padla na město na Dunaji – Budapešť. Využili jsme příznivého počasí o víkendu 26.  až 28. října a vydali se na jih.

Poprvé jsme spatřili Budapešť z vrchu Gellért, který nám nabídl nejen krásnou vyhlídku, ale i pohodovou procházku, což bylo po několikahodinové cestě autobusem příjemné. Ubytovali jsme se v novém apartmánovém komplexu téměř v centru metropole a večer šli do stylové hospůdky ochutnat vyhlášenou maďarskou kuchyni.

Druhý den jsme historickou lanovkou vyjeli k hradnímu komplexu, odkud jsme mohli obdivovat krásy Budapešti. Okouzlil nás nejen Budínský hrad, ale i Rybářská bašta či Matyášův chrám. Procházkou kolem Dunaje a jeho mostů jsme došli i k Parlamentu a „botám na nábřeží“, které velmi sugestivně připomínají osud Židů za 2. světové války. Projeli jsme se historickou částí budapešťského metra, nechali se ohromit velikostí Milénia a pohodový den jsme zakončili v termálních lázních Szechényi.

V pondělí jsme nakoupili maďarské speciality na budapešťské tržnici a s kráskou na Dunaji jsme se rozloučili z paluby vyhlídkové lodi.

Věřím, že se nám povedlo založit novou tradici a že nás čekají další a další společné zážitky z cest.

Zina Dvořáková