Měsíc od návštěvy pracovníka Air Dispatch uběhl jako voda a my jsme vyrazili 15. února 2023 do jejich sídla v Ostravě. Po vřelém uvítání jsme se rozdělili na dvě skupiny.

První skupina šla do zasedací místnosti, kde proběhla krátká prezentace o firmě, zopakovali jsme si pár pojmů ze školení a seznámili jsme se s firemní kulturou.  Druhá skupina se šla rovnou dívat pod ruce zkušenějším přímo do provozu. Byli jsme rozděleni do dvojic a přiřazeni k zaměstnancům. Ti nám ukázali, jaká letadla vlastní společnost, pro kterou ten den připravovali vyvážení letadla. Viděli jsme rozpisy všech letů, které musí za den stihnout, a práci v systému Altea. Vyslechli jsme si i pár telefonátů z letišť při domluvě na vyvážení letadla s nakladači v destinaci, kde se letadlo nacházelo. Po necelé hodině se skupiny vyměnily, aby si každý odnesl stejný zážitek. Nakonec, když nám zbylo pár minut, jsme se druhá skupina přidala k první do provozu, případně jsme se připojili k jinému zaměstnanci, abychom viděli i jiná letadla, jiné požadavky letecké společnosti či práci jiné osoby.

V průběhu návštěvy nás přišel pozdravit školitel Adam Nejdl, který právě školil nováčky, kteří po dlouhém školení a absolvování zkoušek posílí tým AirDispatch. Zákazníci firmy, tudíž letecké společnosti, předpokládají velké navýšení provozu. Letectví se po dlouhé době covidové probouzí a vznikají i nové pracovní příležitosti – třeba ve firmě AirDispatch!

Všichni jsme odjížděli nadšení a plní emocí. Konečně jsme viděli to, co jsme se před měsícem naučili v praxi. Potvrdili jsme si, jak je tato práce zodpovědná a občas i náročná, jak je angličtina důležitá a dobrý kolektiv základ dobře odvedené práce. Všichni zaměstnanci byli na nás milí, rádi nám vše ukázali a vzali mezi sebe. Ve firmě vládla přátelská atmosféra a celá naše návštěva se nesla v tomto duchu. Vážíme si této příležitosti a na návštěvu nikdo z nás jen tak nezapomene.

Adéla Schmittová, 4.B