Po dlouhé kovidové pauze se nám zastesklo po troše kultury, tak jsme se se studenty vypravili do Mahenova divadla v Brně na úspěšné činoherní představení Hana. Podle bestselleru Aleny Mornštajnové se na jevišti odehrávaly dramatické osudy tří žen, které jediným svým rozhodnutím mění životy svých nejbližších. Studenti byli nadšeni nejen krásou historické divadelní budovy, ale i skvělými hereckými výkony a netradiční scénografií.

Odpoledne pak bylo věnováno Egyptu. Na brněnském výstavišti jsme si prohlédli unikátní výstavu Tutanchamon – jeho hrobka a poklady. Prošli jsme si pohřební komory a obdivovali zlaté poklady tak, jak byly odhaleny Howardem Carterem v roce 1922, takže před sto lety.

Ve volném čase jsme si prošli centrum Brna, které se změnilo v odpočinkovou letní zónu ke slunění se stánky plnými netradičních jídel a nápojů. V horkém dni nám to všem přišlo vhod.

Marcela Maliszewská