Druhá návštěva brněnského Mahenova divadla 23.června  patřila dramatu amerického autora Eugena O´Neilla Smutek sluší Elektře. Antické téma zavraždění manžela, který se vrací z války, a následná odplata ze strany dětí, tedy příběh řeckého bojovníka Agamemnona, jeho ženy Klytaimnestry a jejich dětí Oresta a Elektry je ve hře přenesen do období americké války Severu proti Jihu. Ovšem tragédie nevyřešených rodinných konfliktů, soužití rozdílných povah a traumat z války je aktuální i teď. Děj i psychologické pasáže byly možná pro mnohé diváky složité a dokonce depresivní. Ovšem určitě zaujaly velmi autentické výkony herců, včetně zpěváků, kteří zde suplovali antický chór, zajímavá jednoduchá scéna, výrazné charakterizující kostýmy nebo také  použití filmové projekce ve vypjatých okamžicích.

Paní učitelka Zdráhalová už začala studovat program brněnských divadel pro podzim, takže se studenti  mohou těšit na další kulturní zážitky v příštím školním roce.

Miloslava Merenusová