Studenti 1. C jsou ve škole chvíli, ale už iniciovali zájezd do Brna, kterého se zúčastnily i další první ročníky. V hodinách dějepisu probírají starověk, a protože není nic lepšího než názorná ukázka, vyjeli prozkoumat historii na expozici Tutanchamon. Návštěva to sice byla krátká, ale zajímavá a plná nádherných nablýskaných exponátů. Navíc k prohlídce dostali studenti speciální odborný výklad zajištěný přímo paní učitelkou dějepisu.

Další zastávku si udělali ve VIDA centru, hale plné poznání, pokusů a možností. Prozkoumali nejen zákonitosti přírody, fungování různých strojů a lidského těla, ale vyzkoušeli si také fyzikální zákony v praxi na sobě samých. A jelikož na naší škole studují dopravu, mohli se díky show AERO zajímavým způsobem seznámit se základy aerodynamiky a pochopit, co je to Magnusův jev, Bernoulliho princip nebo Venturiho efekt. Také se seznámili se známým českým inženýrem, konstruktérem, pilotem a průkopníkem létání Janem Kašparem a na vlastní oči se přesvědčili, že i žárovka může létat. Zájezd se vydařil, každý si našel to své a všichni byli spokojení. Doufám, že toto nebyl poslední zajímavý výlet a studenti naší školy budou dále vymýšlet další akce, při kterých se budou chtít něco dozvědět a také vyzkoušet.

Stanislava Herudková