Ve dnech 10. až 11. října jsme se zúčastnili výletu do Prahy. Původně se jednalo pouze o jednodenní výlet s návštěvou divadelního představení, ale pak se paní učitelka rozhodla, že výlet spojíme i s jinou kulturou. Naši dlouhou cestu jsme započali na opavském nádraží v 5 hodin ráno a hned po příjezdu na pražské Hlavní nádraží jsme se vydali na Kampu, kde se nacházelo naše ubytování v hostelu Sokol. Žádná „kvalita“ to sice nebyla, ale na jednu noc v centru Prahy jsme si nemohli přát nic výhodnějšího.

Naší první zastávkou v hlavním městě byl Obecní dům, který, jak jsme se posléze dozvěděli, nebyl vystavěn v plně secesním stylu. Při prohlídce jsme si připomněli historické události počátku 20. století důležité pro vznik Československa. S prohlídkou byla spojená také výstava „iMUCHA – slavná sbírka v pohybu“, nejslavnější sbírka plakátů a dalších děl Alfonse Muchy v digitálním zpracování. Následně naše kroky směřovaly na výstavu obrazů českého malíře Františka Kupky a expozici plastik kubistického sochaře Otto Gutfreunda.  Obě stálé kolekce se nacházejí v Museu Kampa, které založila sběratelka umění Meda Mládková. Náš den jsme završili procházkou večerní Prahou až k Pražskému hradu, kde jsme mohli nasát magickou atmosféru gotického sv. Víta i Zlaté uličky.

Druhý den v dopoledních hodinách jsme se vydali do Divadla Na Fidlovačce na komediální představení Famílie o italské rodině žijící v Americe. Všem se divadlo velice líbilo a na závěr nejedna slzička ukápla. Po představení jsme měli vyhrazený čas pro své zájmy. Po čtvrté hodině odpolední se naše družina setkala na Hlavním nádraží a čekala nás opět dlouhá cesta domů.

Eliška Kuběnová, Kristýna Dobešová, 4.C