Studenti 1.A se rozhodli, že během svého čtyřletého studia navštíví všechna místa, odkud jednotliví žáci pocházejí, nebo kde bydlí. Zároveň pro ostatní připraví v rámci studia Průvodcovské činnosti zajímavé turistické a zeměpisné informace k danému místu, nebo i pověsti, které se s místem pojí.

Jako první jsme navštívili blízké Město Albrechtice. Největší zážitek byla určitě rozhledna, kam vylezli jen ti statečnější, a ti úplně nejstatečnější přešli i lávku na druhou věž. Podzimní počasí se silným větrem totiž rozhlednu mírně rozhoupalo, a ne všichni to zvládli 😊. Pak jsme už jen prošli náměstí, podívali se na základní školu, kterou Bára, Radim a Martin navštěvovali. No a příště? Plánujeme vánočně osvětlenou Opavu.

Radim Ondrák a Martin Krejčiřík