Záhadný pes baskervillský okouzlil skupinu divadelních nadšenců v komedii Baskerville: záhada Sherlocka Holmese. 29. listopadu jsme se vypravili do Zlína zhlédnout divadelní adaptaci slavného románu A. C. Doyla, v níž třicet osm postav hraje pouze šest herců. „Z několika autobusů s herci jedoucími na zájezd zůstane jen jeden. A šest členů posádky se rozhodne odehrát představení o osudu rodu Baskervillů za každou cenu.“ Takto začíná nevšední ztvárnění původně detektivního příběhu, které přineslo napětí okořeněné humorem a nadsázkou. Podívanou s mnoha převleky, střelbou, dýmkou, červeným dvoupodlažním autobusem a samozřejmě s geniálním detektivem Holmesem a jeho pomocníkem Watsonem ocenili studenti mohutným potleskem.

A protože to do Zlína máme docela daleko, byla by škoda nevyužít zbývajícího času k návštěvě něčeho, co je pro Zlín typické. Tentokrát padla volba na Zlínské filmové ateliéry. V expozici byla k vidění řada originálních předmětů či dobové filmové techniky, které hrály významnou roli v tvorbě zlínských filmařů, např. Hermíny Týrlové nebo Karla Zemana. Největší úspěch u studentů však měli Pat a Mat. Doufejme, že jsme výletem do Zlína probudili touhu po divadle a kulturních zážitcích.

Radka Zdráhalová