Exkurze

Exkurze na letiště Brno - Tuřany

Když na praxi, tak musíme vědět, co nás čeká.
A k tomu slouží exkurze na letištích, třeba jako byla ta letošní 9. listopadu v Brně.

Praha 2017 – Letiště, výcvikové centrum a ŘLP

Konec října byl ve znamení exkurzí. Tentokrát v Praze.
V pondělí 23. 10. jsme navštívili Czech Aviation Training Center. Prohlédli jsme si letecké simulátory pro letadla Airbus či Boeing, viděli jsme jednotlivé části výcvikového střediska pro stewardy a stewardky a prohlídku zakončili simulací ohně na palubě a nouzového skluzu z letadla.

Praha 2017 – Letiště, výcvikové centrum a ŘLP

Konec října byl ve znamení exkurzí. Tentokrát v Praze.

Exkurze na letišti v Ostravě - Mošnově

Ve středu 2. 11. 2016 v ranních hodinách  jsme se vydali na exkurzi do Mošnova na letiště Leoše Janáčka, kam jsme se všichni moc těšili. Po více než hodinové cestě jsme konečně dorazili na místo.
V odbavové hale si nás převzala paní Katka a začala nás provázet po letišti. Prozradila nám, jak bude vypadat naše případná praxe na letišti, jak máme provádět bezpečnostní kontrolu a co dělají všichni pracovníci letiště a spoustu dalších věcí.

Exkurze na letišti v Brně

6. října 2016 jsme navštívili brněnské letiště v Tuřanech. Moc se nám líbilo prostředí, ve kterém budeme mít v příštích letech svoji praxi. Dozvěděli jsme se spoustu nových věcí o chodu letiště, prošli jsme si celý proces odbavování cestujících.  Příjemných zaměstnanců a starších praktikantů z naší SOŠ DCR v Krnově jsme se mohli zeptat na vše, co nás zajímalo. Projeli jsme se po ranveji autobusem.

Czech Raildays 2016

Studenti druhého ročníku se zaměřením na dopravu se zúčastnili mezinárodního veletrhu drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy Czech Raildays 2016 v Ostravě.
Přestože žáci studují leteckou dopravu, se zájmem si prohlédli i techniku železniční dopravy, od historických vozů až po moderní stroje.

Návštěva veletrhu drážní techniky Czech Raildays 2015

Ostrava již tradičně v červnu na nákladovém nádraží v Mariánskohorské ulici hostí Mezinárodní veletrh drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy.
Ve čtvrtek 18. 6. 2015 se třída 2. C rozhodla uskutečnit výlet na tento veletrh. Ráno v 7 hodin jsme vyrazili vlakem na hlavní nádraží v Ostravě.

Praha 2014 - ČSA a Jenč u Prahy

Dne 13. října v 6 hodin ráno začala naše cesta do Prahy. Jeli jsme dlouho, ale vyčerpání z cesty rychle zahnaly exkurze, kterých jsme se zúčastnili.
Tou první byla exkurze ve výcvikovém středisku ČSA, kde jsme se seznámili nejen se simulátory, které vytvářejí atmosféru skutečného letu, ale také s požadavky a nároky, které musíme splnit, abychom se jednou dostali do vzduchu.

Exkurze letiště Ostrava – Mošnov 2014

Na konci dubna se opět uskutečnila každoroční exkurze na letiště Ostrava – Mošnov, určená studentům 1. ročníku. Studenti se jeli předně podívat, kde budou vykonávat odbornou praxi. Díky panu Dostálovi z bezpečnostní ostrahy letiště se podařilo uskutečnit exkurzi, která se řadí mezi nejzdařilejší, kterých jsme se zatím zúčastnili.

Exkurze Job Air Technic, Ostrava-Mošnov

Dne 27. 3. se uskutečnila každoroční exkurze do opravny letadel Job Air Technic, sídlící na letišti v Ostravě – Mošnově. Exkurze byla jako tradičně spjata s opakováním maturitních ročníků k následující zkoušce dospělosti. Studenti si poslechli výklad o historii a činnosti opravny Job Air Technic,  o stavbě letadel, dostali prostor pro vlastní dotazy, a následně se podívali do dopravního letadla Airbus A 320. Reakce studentů byly velmi kladné, exkurze se opět povedla.

Subscribe to Exkurze