Mezinárodní spolupráce

Erasmus - In Mehadia

Ve dnech 5. – 16. 9. 2018 jsme se zúčastnili projektu Erasmus+ v Rumunsku ve městě Mehadia. Celý pobyt jsme si opravdu užili. Našli jsme si nové kamarády a máme mnoho úžasných zážitků. První den jsme se seznamovali s lidmi z ostatních zemí, učili se jejich jména a hráli jsme hry.

Erasmus+ Nonformal sports

Naši studenti, Aneta Harazimová, Klára Bělavová, Klára Černá, Lucie Bendíková, Michaela Balajová, Nikol Kolářová, Tereza Bezecná, Tereza Neckařová, Tereza Straková a Tomáš Král, se zúčastnili programu Erasmus +, který probíhal od 23. září do 5. října 2018. Tento Erasmus nebyl jen tak obyčejný, byl zaměřený na Nonformal sports.

Prázdninový Erasmus+

Ve dnech 20. až 30. 8. 2018 jsme se zúčastnili projektu Erasmus+ Moving Togheter, který se konal na jihu Rumunska v městečku Mehadia. S námi se projektu zúčastnili ještě Slováci, Rumuni a pár Maďarů.
Během týdne jsme hráli různé hry, které vyžadovaly schopnost komunikovat v angličtině. Myslím, že jsme se všichni v angličtině zvládli domluvit. Kromě společných aktivit jsme měli také výlet do městečka Baile Herculane.

Getoutofyourcomfortzone

Ve dnech 17. - 26. června 2018 se uskutečnil projekt Erasmus+ v Rumunsku v městečku Balan. Já, Ena, Terezka a Anet jsme se ho s nadšením zúčastnily. Projekt vyžadoval schopnost komunikovat v anglickém jazyce, nebát se vystupování na veřejnosti. Spolu s námi zde byly týmy z Estonska, Polska, Litvy, Portugalska, Rumunska a Slovenska.

Erasmus+ projekt Initiate your career

Rumunsko. Pláž. Moře. Nové zážitky. Nová přátelství. Plno legrace. Ano, těchto pár slov dokonale vystihuje náš devítidenní pobyt v rumunském přímořském městě Costinesti. Projekt pořádaný Evropskou unií nám měl pomoci nebát se v budoucnu najít si práci nebo začít rovnou podnikat.

1st Transnational project meeting v Bilboru

V Rumunsku, ve městě Bilbor, se ve dnech 13. a 14. ledna 2018 konalo první setkání koordinátorů nového projektu „Intercultural school“, kterého je naše škola strategickým partnerem.
Setkání všech partnerů začalo teambuildingovými aktivitami a poté již následovala práce na nejdůležitějších bodech projektu. Ujasnili jsme si cíle, konkrétní činnosti a také celkový rozpočet.

Erasmus+ pro „youth workers“

Po absolvování projektu Erasmus+, kde jsem byla v pozici účastníka, přišla další výzva a 8. prosince 2017 jsem jako jediná Češka odletěla zase zpět do Rumunska. Tentokrát jsem odcestovala do malého městečka Băile Tușnad a seznámila se s úžasnými lidmi z Itálie, Estonska, Lotyšska, Makedonie, Rumunska, Slovenska, Polska, Bulharska a Maďarska.

Erasmus aneb rumunský deník

Skoro živě z Rumunska. Naši dopisovatelé nám napsali zážitky a poslali fotografie z města Balan (oblast Hurghita).

Každý den nám budou účastníci přeposílat své dojmy z jejich setknání v rámci projektu Erasmus.

XXII. ročník Pražského studentského summitu

​V pondělí 10. dubna skončil XXII. ročník Pražského studentského summitu. Největšího vzdělávacího projektu svého druhu v České republice se zúčastnilo více než 300 středoškolských a vysokoškolských studentů, kteří se prostřednictvím simulace tří klíčových mezinárodních organizací (OSN, NATO, EU) vzdělávali v oblasti nejpalčivějších problémů současného světa.

Erasmus Rumunsko 2017

Ve dnech 17. - 28. března 2017 zorganizovala organizace Youth for youth ve spolupráci s rumunskou asociací Asociatia Ecosportiva Sufletul Hasmasului v rumunském městě Balan mezinárodní setkání mládeže mezi krnovskými studenty Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu a rumunskou Střední průmyslovou školou „Liviu Rebreanu“.

Seiten

Subscribe to Mezinárodní spolupráce