Na konci srpna jsme se zúčastnili v polském městě Minsk Mazowiecki setkání mládeže. Kromě nás, čtyř studentů z Krnova, přivítali polští hostitelé i studenty z Francie a Litvy. Během tří dnů jsme poznávali nejen krásy hlavního města Varšavy, ale i samotného Minsku Mazowieckého. Zdejší skauti nám připravili poznávací soutěž po památkách města, pak jsme si zahráli deskové hry v moderní knihovně a ochutnali výbornou polskou kuchyni v restauraci „Pod sosnami“. Poté nás čekalo příjemné odpoledne na agrofarmě se zajímavými workshopy a posezením u táboráku. Ve Varšavě jsme navštívili Palác kultury a vědy, zahrady “Łazienki Królewskie”, prošli jsme si Staré město a nakoupili suvenýry ve velkém nákupním centru  “Złote Tarasy”.  Největším zážitkem ovšem bylo poznání polské rodiny, ve které jsme měli možnost tři dny žít a blíže poznat polskou pohostinnost a srdečnost. Doufám, že se naskytne příležitost si podobný zážitek zopakovat a třeba znovu navštívit kamarády v Polsku.

Viktorie Kovalová, 3.B