Ve dnech 18. až 24. 4. navštívila naši školu skupina studentů rumunského gymnázia z města Bilbor. V rámci projektu Erasmus+ se účastnili výuky především v hodinách zeměpisu a jazyka anglického, mohli si také vyzkoušet metodu psaní na klávesnici všemi deseti. Přiblížili nám rumunské tradice a nechyběla ani malá ochutnávka místních specialit. Čeští studenti na oplátku provedli rumunské partnery Krnovem a ukázali jim nejzajímavější památky. Během vycházky do okolí všechny zaujal zrcadlový labyrint v Úvalně a také výhled rozhledny Hraniční vrch nad Městem Albrechtice. K dalším zážitkům patřil krnovský Den země, návštěva bowlingu či výlet do ostravské ZOO.

Vzájemná setkávání obou škol se už stala tradicí, proto doufáme, že se opět brzy uvidíme, tentokrát možná právě v Bilboru.

Iva Matoušová