Mezinárodní spolupráce

Erasmus aneb rumunský deník

Skoro živě z Rumunska. Naši dopisovatelé nám napsali zážitky a poslali fotografie z města Balan (oblast Hurghita).

XXII. ročník Pražského studentského summitu

​V pondělí 10. dubna skončil XXII. ročník Pražského studentského summitu. Největšího vzdělávacího projektu svého druhu v České republice se zúčastnilo více než 300 středoškolských a vysokoškolských studentů, kteří se prostřednictvím simulace tří klíčových mezinárodních organizací (OSN, NATO, EU) vzdělávali v oblasti nejpalčivějších problémů současného světa. Naši školu zde reprezentovali studenti třetího ročníku Veronika Marečková, Aleš Vybíral a Adam Kachyňa, a to v modelu OSN, kde reprezentovali Malajsii.

Erasmus Rumunsko 2017

Ve dnech 17. - 28. března 2017 zorganizovala organizace Youth for youth ve spolupráci s rumunskou asociací Asociatia Ecosportiva Sufletul Hasmasului v rumunském městě Balan mezinárodní setkání mládeže mezi krnovskými studenty Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu a rumunskou Střední průmyslovou školou „Liviu Rebreanu“.

Maturanti z Opole na návštěvě v Krnově

I přes deštivé počasí si studenti z polské střední školy užívali celodenní výlet v Krnově. Po předvánočním zájezdu našich studentů do Opole v loňském roce jsme očekávali plánovanou návštěvu v naší škole.
Na programu byla prohlídka školy, přijetí polských učitelů ředitelem, prezentace o nejnovějších akcích SOŠ DCR. V centru Krnova provedli čeští studenti své polské vrstevníky po nejzajímavějších památkách a později s nimi jeli do Hradce nad Moravicí, kde se společně zúčastnili komentované prohlídky zámku.

Výměnný pobyt v Polsku

Ve dnech 28. až 30. září jsme byli pozváni do polských Sulkowic na oslavu 110. výročí založení místní školy. Výměnného pobytu se zúčastnilo pět studentů z 2.A s doprovodem třídní učitelky. První den jsme se seznámili se zdejšími žáky a společně si zahráli různé hry a zatančili si zumbu. Další den jsme navštívili krásné historické město Krakov. Poznali jsme královský hrad Wawel, Mariánský kostel a místní trhy.

"Youth Exchange Camp - Education for Peace"

Ve dnech 25. 6. - 11. 7. 2016 se v rakouském Klafferu uskutečnil mezinárodní projekt Evropské unie v rámci programu Erasmus+  "Youth Exchange Camp - Education for Peace". Vedle České republiky se akce zúčastnili studenti z Rakouska, Portugalska, Řecka, Polska, Litvy a Estonska. Každá země byla zastoupena 6 účastníky a 2 vedoucími.

Norimberk 2015

Motivací k výuce německého jazyka byl bezpochyby týdenní pobyt studentů v německém Norimberku.  V programu nechyběla návštěva jazykové školy, ve které jsme představili naši školu, město Krnov a zúčastnili se vyučování. Společně s německými studenty jsme si užili společný večer s živou hudbou a naučili se tančit skotské tance.
Staré město Norimberk má určitě každému co nabídnout. Dochované městské hradby, císařský hrad, dům Albrechta Dürera, hrázděné domy, staroměstský jarmark i podzimní trhy nás okouzlily.

Projekt Erasmus+ To Go International

Ve dnech 2. - 10. 9. 2015 se uskutečnil v Praze mezinárodní projekt TOGI, který byl financován za podpory Evropské unie v rámci programu Erasmus +.  Hostitelskou organizací byl Institut pro regionální rozvoj se sídlem v Praze, ve spolupráci s Europe Direct v Bruntále. Cílovou skupinou byli studenti ve věku od 16 do 22 let. Projektu se zúčastnily 4 členské země Evropské unie, a to Česká republika, Itálie, Bulharsko a Rumunsko. Naši školu reprezentovali celkem 4 studenti druhého a třetího ročníku a doprovázel je leader skupiny, který měl za úkol pomáhat své skupině a koordinovat program s ostatními leadery tohoto projektu.  Naši školu reprezentovali: Adam Kachyňa, Lukáš Gajdoš, Natálie Oršová a Hana Šťastná.

Mezinárodní projekt To Go International

Dne 15.-18. června 2015 se v Praze uskutečnilo přípravné setkání pro mezinárodní projekt „ To Go International“ (zkráceně TOGI), který je organizován v rámci programu Evropské unie Erasmus plus. Setkání se zúčastnili zástupci České republiky, Itálie a Rumunska. Naši školu reprezentovala společně se mnou studentka třídy 3.B Andrea Šimaňoková.

Be Citizen Be Green, Erasmus+ projekt v Rumunsku

Jak a proč třídit odpad? Proč lidé nejsou dostatečně motivováni? Jak občany zemí EU zapojit? Jak si chránit životní prostředí? To vše a spousta dalších myšlenek a nápadů byla tématem mezinárodního projektu Be Citizen Be Green. Opět ve spolupráce s Institutem pro regionální rozvoj a centrem Europe Direct Bruntál se 6 studentů naší školy zúčastnilo programu Erasmus+, tentokráte v rumunském přímořském letovisku Costinesti.

Subscribe to Mezinárodní spolupráce