STUDIJNÍ PRAXE – MANAGEMENT V DOPRAVĚ

studenti řekli o praxích

Když si vzpomenu na svou praxi na letišti, zahřeje mě u srdce. Prožila jsem tam nejlepší měsíc v mém životě, měsíc plný neskutečných zážitků – v pyžamu v noci „boardovat“ cestující do zpožděného letadla, projít se za svitu měsíce po letištní ploše či přistávací dráze…

Díky praxi jsem si uvědomila, že by mě práce na letišti v budoucnu bavila.

K. P., Letiště Brno-Tuřany

Praxe = zážitky. Projít si letiště i tam, kam se cestující nedostane, prozkoumat letadlo, včetně pilotní kabiny.

Velkým přínosem praxe je rozvoj komunikačních dovedností, příležitost osamostatnit se, mít zodpovědnost nejen za sebe, ale i druhé.

V. J., Letiště Ostrava-Mošnov

Praxe mi přinesla nespočet nových zkušeností – komunikovala jsem s cizinci v angličtině a ruštině, prováděla cestující, řešila jsem ztráty kufrů, zrušení letu, zajišťovala jsem ubytování pro klienty, kteří nestihli letadlo…

Praxi v Praze bych doporučila každému nejen kvůli skvělým zážitkům, ale především kvůli lidem, kteří zde pracují, jsou vždy příjemní a vstřícní.

Práce mě tak nadchla, že jsem využila nabídky prázdninové brigády.

J. R., Letiště Václava Havla Praha

Díky praxi jsem se dokázala postavit na vlastní nohy – hospodařit s penězi, zařizovat si důležité věci sama bez rodičů. Život na ubytovně přispěl nejen k rozvoji mých kuchařských dovedností, ale především jsem se naučila mnohem více respektovat své kamarády, spolupracovníky i klienty. Před praxí jsem sbírala odvahu, abych mluvila s cizími lidmi, dnes to pro mě není problém.

S. H., Letiště Ostrava-Mošnov

Práci na letišti jsem si vyzkoušela hned v prvním ročníku. Pracovala jsem na informacích, na bezpečnostním odbavení. Naučila jsem se pracovat s lidmi, i těmi nepříjemnými. Vyzkoušela jsem si kontrolu letenek u „gatu“ i vést cestující k letadlu.

Pro život je přínosné i měsíční bydlení na ubytovně – se sdílenou kuchyňkou, sprchami, pokoji… V tomto prostředí nelze jinak než navázat nová přátelství i se spolužáky z jiných tříd.

M. K., Letiště Ostrava-Mošnov

Na praxi v Brně velmi ráda vzpomínám. Ubytování jsme měli zajištěné minutu od hlavního vstupu do letištní budovy, takže jsem se nemusela stresovat s dojížděním a mohla jsem po večerech sledovat přílety a odlety letadel. Byla to krásná práce, při které jsem si připadala důležitá – v té letištní „uniformě“.

Neznám lepší pocit, než když odletí letadlo, do kterého jste odbavili a sami posadili cestující. 😀

B. H., Letiště Brno-Tuřany

Praxe = skvělý měsíc s kámoškami. 😀 Kdo má v šestnácti možnost být měsíc sám, ber rodičů a bez dozoru? Naučila jsem se vařit, hospodařit s penězi, být zodpovědná. Navázala jsem nová přátelství, získala kontakty na spoustu zajímavých lidí. Měla jsem možnost seznámit se s chodem letiště a nahlédnout do jeho zákulisí.

S. D., Letiště Brno-Tuřany

Na praxi jsem se těšil už od prváku. Při příjezdu mě uvítal příjemný kolektiv zaměstnanců, čas strávený s nimi na letišti rozhodně nebyl nudný. Dokonce jsem zde navázal nová přátelství. Na praxi spolupracujete s piloty, stewardy, pozemním personálem.

Naučil jsem se komunikovat s lidmi, spolupracovat, převzít zodpovědnost. Pracoval jsem s rezervačními a odbavovacími systémy. Vše, co jsem se na letišti naučil, jsem využil při tvorbě svého programu, který používáme ve škole v rámci fiktivní firmy.

Rád bych poděkoval, že mi bylo umožněno praxi absolvovat, a kdybych mohl, tak jdu znovu. 😀

R. Š., Letiště Brno-Tuřany

Silnou stránkou praxe byla možnost ověřit si a vyzkoušet přímo na letišti to, co se učíme ve škole. Získala jsem dobré zkušenosti v komunikací s lidmi. Oceňuji, že zaměstnanci letiště nám vycházeli vstříc, když jsme si chtěli vyzkoušet jinou práci nebo se podívat do neveřejných prostor letiště.

K. S., Letiště Ostrava-Mošnov

Praxe mi dala řadu zkušeností v oboru. Zlepšil jsem si komunikaci s lidmi, protože jsem musel často rychle reagovat. Podíval jsem se do míst, kam se normálně nepodíváte. Zdokonalil jsem si svoji angličtinu. Měsíc na ubytovně mě naučil samostatnosti.

Byl jsem vděčný za profesionální přístup všech zaměstnanců letiště, kteří byly vždy ochotní se mi věnovat.

M. S., Letiště Ostrava-Mošnov