Co všechno mohou naši studenti dělat, zažít a naučit se na letišti Schiphol v Amsterodamu, tak o tom dnes přednášela dopravákům třetího a čtvrtého ročniku naše absolventka Sofie Draxlerová. V loňském roce při své návštěvě mluvila o tom, že Schiphol může být řešení pro ty, kteří se stejně jako ona nedostanou na vysokou školu. Dnes už to vidí trošku jinak a Schiphol je podle ní malé město, které je plné pracovních příležitostí a taky plné zaměstnanců z různých koutů světa. Popsala všechny své pracovní pozice, na kterých pracovala ještě pod agenturou, tj. práce ve skladu, v hotelu a v gastru. V současné době už pracuje pro firmu, která se stará o nakládku a vykládku letadel 14 různých společností – např. AirCanada nebo Tui. Prozradila, kolik peněz si může vydělat student např. při 3měsíčním pracovním pobytu, kolik je cca týdenní mzda. Protože agentura zajišťuje studentům nebo pracovníkům zaměstnání a ubytování, tak se musí každý sám postarat o to, co vlastně bude jíst. Konec přednášky pak byl věnován typickým holandským jídlům a čas se našel také na pestrý život v Amsterodamu.

Erika Tichá