V pondělí 10. ledna 2022 proběhlo tradiční školní kolo v olympiádě ze zeměpisu. To letošní bylo ryze pánskou záležitostí. Zúčastnili se Matyáš Kaufmann a Daniel Papadopulos z 2. A, Adam Božek a Jan Hilovský z 2. B, Tomáš Řoutil z 3. A, Jaroslav Červenka z 3. B a Daniel Šoltys z 3. C.

Organizátoři byli připraveni na všechny varianty, nakonec jsme letos nemuseli řešit onlinovou verzi jako v loňském roce, ale všichni kluci hledali odpovědi na otázky přímo ve škole. Test obsahoval 12 otázek z mnoha geografických oblastí – od planetární geografie, přes fyzický zeměpis, až po socioekonomickou část. Několik otázek bylo doplněno o mapovou část.

Nejúspěšnější byli Tomáš Řoutil, Jan Hilovský a Adam Božek. Všichni tři se zapsali do okresního kola, které se uskuteční ve druhé polovině února. Budeme doufat a přát si, aby úspěšně reprezentovali naši školu a postoupili minimálně do krajského kola.

Gabriela Víchová a Tomáš Mierva