Ve středu 2. 2. 2022 studenti třetích ročníků absolvovali 2 workshopy s lektory ze Slezské university Opava, Obchodně-podnikatelské fakulty v Karviné.

Motivační workshop vedli Ing. Martin Klepek, Ph.D. a Ing. Tomáš Hercig. Jejich cílem bylo ukázat studentům, že kreativita je důležitá nejen v podnikání. Studenti si vyzkoušeli různé metody jejího rozvíjení, jako např. hry se slovy, různé druhy improvizace či modelové situace pro hledání řešení problému.

Druhý workshop vedli Ing. Pavel Adámek, Ph.D. a Ing. Tereza Ikášová. Jejich workshop byl spíše přednáškou o podnikání, jeho rozjezdu v českých podmínkách, o podnikavosti. Povídání bylo doplněno o velmi zajímavé podnikatelské příběhy a řízenou diskuzi. Cílem bylo motivovat studenty k zamyšlení se nad podnikáním jako nad jednou z kariérních cest.

Erika Tichá