Studentky třetího ročníku Adéla Kolková a Bára Doleželová se zúčastnily ve dnech 8. až 10. června 2022 soutěže s mezinárodní účastí „Vítejte u nás“, která probíhala v Českých Budějovicích a je určena studentům středních škol zaměřených na cestovní ruch, hotelnictví a gastronomii. Soutěž pořádá Střední škola obchodní České Budějovice pod záštitou hejtmana Jihočeského kraje MUDr. Martina Kuby, náměstka hejtmana Jihočeského kraje pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy Mgr. Pavla Klímy a primátora statutárního města České Budějovice Ing. Jiřího Svobody.

Soutěžní dvojice představují v 15minutové prezentaci v českém a anglickém jazyce téma před porotou složenou z odborníků z praxe. Letošní zadání „Přijeďte k nám, přijeďte se rozhlédnout“ bylo zaměřené na rozhledny, věže, věžičky a vyvýšená místa domácího regionu. Studentky vybraly třináct turisticky zajímavých míst Moravskoslezského kraje a velkou část prezentace věnovaly právě Krnovu a jeho okolí. Opravená Cvilínská rozhledna, radniční věž, kostel sv. Martina, rozhledna Hanse Kudlicha v Úvalně i rozhledna Hraniční vrch vyvolaly u poroty i publika opravdový zájem. Ve druhé soutěžní kategorii „Po stopách koněspřežky“ představila soutěžní dvojice neobvyklé evropské dopravní stavby a dopravní prostředky. Za svůj výkon děvčata získala cenu za nejlepší slovní a jazykový projev mezi dvanácti soutěžními týmy z celé České republiky a Slovenska. Domů se vracely s pocitem důstojné reprezentace naší školy a s hřejivým pocitem propagace Krnova v jižních Čechách.

Ellen Páclová