Také letos se zapojili naši studenti do celostátních soutěží v rámci doprovodného programu veletrhů cestovního ruchu GO a Regiontour v Brně. V pátek 17. ledna obhajovali odborné znalosti, dovednosti a nápady před porotou složenou z profesionálů v cestovním ruchu.

Soutěž „Profi Go – turistický produkt“ motivuje studenty středních škol k vytvoření reálného zájezdu či pobytu, který by byl něčím ojedinělý a přitom realizovatelný. Produkt musí být podrobně popsán, podložen analýzou trhu, kalkulací ceny a marketingovou strategií. V letošním ročníku soutěžilo pět středních škol se studijním programem zaměřeným na cestovní ruch. Tříčlenný tým naší školy ve složení Nikola Chorovská, Eliška Plíhalová a Karin Schaffartziková prezentoval v soutěži víkendový pobyt pro nevidomé s názvem Kaleidoskop zážitků. V době, kdy společnost má zájem začleňovat do běžného života lidi s různým zdravotním handicapem, je takto vytvořený produkt velice užitečný. Porota ocenila námět, vybranou cílovou skupinu i program zájezdu druhým místem a velikou pochvalou.

Soutěže Profi Go 2020 se zúčastnily studentky 4. ročníku Managementu cestovního ruchu Kristýna Durnová, Veronika Kukolová, Adéla Sobková a Monika Zuzaňáková. Studentky se postupně propracovaly přes dvě vědomostní kola a všechny se dostaly do postupového třetího kola. Ve třetím kole naše studentky ukázaly, že nejen anglický jazyk je jejich silnou stránkou, ale také, že se dokážou zhostit role turistického průvodce.  Porota tyto rozhovory po zásluze ohodnotila velmi vysokým počtem bodů. Po vyhlášení výsledku jsme se mohly radovat z druhého místa, které Monika získala. Porotu oslnila nejen výbornou angličtinou a výběrem laponského místa Rovaniemi, ale také zakončením rozhovoru ve finštině.

Soutěž Profi Go je určena mladým lidem se zájmem o práci v cestovním ruchu, zejména studentům středních a vyšších odborných škol. Jejím cílem je pomoci uplatnit se v oblasti CR. Podmínkou účasti je znalost jednoho světového jazyka. Letošního ročníku se zúčastnilo 34 soutěžících ze SOŠ z Uherského Hradiště, Rožnova pod Radhoštěm, Znojma, Náchoda, Zlína, Opavy a Krnova. Soutěž se skládá ze tří kol: 1. kolo je písemný test všeobecných znalostí z oblasti zeměpisu, historie, kultury, sportu a cestovního ruchu. 2. kolo videotest s pamětihodnostmi z celého světa a také z České republiky. Prvních dvou kol se zúčastnili všichni soutěžící. Do 3. kola postoupilo 20 soutěžících. Poslední částí soutěže byl 2minutový ústní rozhovor ve zvoleném světovém jazyce na téma: ,,Moje nejoblíbenější turistická destinace ‘‘.

Děkujeme za skvělou reprezentaci.

Ing. Ellen Páclová, Mgr. Gabriela Víchová