Velkou radost z ocenění dobře odvedené práce zažili studenti třetího ročníku Natálie Janková, Matěj Hájek a Samuel Martykán v úterý 2. dubna 2024 v Praze. Zúčastnili se celostátní soutěže „Odhalujeme méně známé české památky“, kterou pořádala Panevropská univerzita. Soutěžní tým měl za úkol vytvořit krátké propagační video vybrané historické památky a navrhnout nástroje marketingové komunikace, které by zvýšily zájem turistů, včetně jejich finančního zajištění. Volba studentů byla jasná: zámek Linhartovy. Oblíbený turistický cíl v blízkosti Krnova prošel neuvěřitelnou proměnou, vstal z popela a každou sezónu nabízí nové zážitky v podobě zajímavých expozic zejména pro rodiny s dětmi. Tři měsíce spolupracovali studenti s kastelánem Jaroslavem Hrubým, který stál u zrodu obnovy zámku. Jeho nadšení a chuť do práce byly pro ně motivační. Vytvořený projekt obhajovali před komisí odborníků z akademického prostředí a mezi devíti soutěžními týmy se umístili na krásném třetím místě. Jejich oceněné video bude prezentováno 12. května 2024 v Mariánských Lázních na mezinárodní konferenci Společenská zodpovědnost za udržitelnost světového kulturního dědictví.

Ellen Páclová

SOUTĚŽNÍ VIDEO