V polovině října 2022 jsme se vydali se skupinkou studentů španělštiny do slunné Andalusie na jihu Španělska. Náplní této cesty nebylo tentokrát jen poznávání památek a přírody, ale úplná novinka mezi projekty naší školy, a to studium španělštiny na jazykové škole přímo s rodilými mluvčími.

Pro část studentů to byla nejen první cesta letadlem, ale také první pobyt u moře. Po příletu do Malagy nás na letišti čekal odvoz do nedalekého přímořského městečka Benalmádena rovnou ke škole, kde nás již očekávaly hostitelské rodiny, ve kterých jsme byli ubytovaní. Ty měly pro studenty k dispozici vlastní pokoj, často i se sociálním zařízením, a připravovaly studentům snídaně a večeře.  V některých rodinách nemluvili anglicky, a studenti se tak museli dorozumět pouze španělsky.

Dopoledne ve všední dny bylo určeno ke studiu španělštiny. Studenti byli rozděleni do dvou skupin dle jazykové úrovně. Výuka probíhala od 9:30 do 13:00 se dvěma přestávkami. Po vyučování následoval ve škole oběd formou teplého i studeného bufetu. Odpoledne byla naplněna výlety a sportovními aktivitami nebo si žáci užívali volna. Podívali jsme se do typického malebného andaluského městečka Mijas, blíže poznali Benalmádenu, udělali si sportovní odpoledne na pláži včetně koupání v moři, nakoupili dárečky a suvenýry, ochutnali tapas a churros,…

Sobotu jsme strávili celodenním výletem do historického města Ronda umístěného na skalách a obklopeného horami a cestou nazpět jsme se zastavili v ráji milionářů, přístavu Puerto Banús, a přímořském městě Marbella, jež často navštěvují světově známé osobnosti.

Na závěr studia studenti získali certifikát o absolvování jazykového kurzu a týdenní snažení jsme zakončili společnou fotografií se španělskými lektorkami.

Tento projekt splnil naše očekávání a odjížděli jsme domů bohatší o nové zážitky, znalosti a zkušenosti, někteří se slovy, že příště jedou zas. Určitě tedy podobný pobyt zopakujeme.

Adriana Kohutová