Po více jak dvou letech společenského půstu se v sobotu 12. března uskutečnil stužkovací ples naší školy. Covid a lockdown zasáhly velmi citelně do studentského života všech letošních maturantů. Krásné období dospívání během studia se jim smrsklo na první a čtvrtý ročník. Dva roky uprostřed strávili v izolaci doma na online výuce. O to větší radost jsme mohli společně prožít na jejich stužkovacím plese. Krásné šaty, šerpy, hudba a přítomnost rodičů hmatatelně navodily slavnostní atmosféru i pocit, že maturita je opravdu za dveřmi.

Třída 4. A (třídní učitelka Ellen Páclová) si zvolila motto na stužce „A teď ty lopaty….!“ Vtipný slogan napovídá, že život není jen zábava. Třídu 4. B (třídní učitelka Gabriela Víchová) zase inspiroval text známé písně „Veď mne dál, cesto má“. Věříme, že mají dobře našlápnuto a zúročí všechny své znalosti a dovednosti získané během studia. Třída 4. C (třídní učitelka Naděžda Lukášová) se ztotožnila s textem písně Alicie Keys  „You’ll never see me again“. Symbolicky tak uzavírají jedno z nejkrásnějších životních období.

Přejeme všem studentům úspěšné složení maturitní zkoušky, aby mohli jít dál za svými sny.

Ellen Páclová