Dne 20. 9. 2021 se u nás na škole konaly Studentské volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, které organizuje Jeden svět na školách. Cílem voleb bylo uvědomit si zodpovědnost a důležitost voleb, seznámit se s principy demokracie a s volebním systémem, jelikož volební účast v ČR mladých voličů je nízká.

Ve třetí a čtvrté hodině proběhlo volební hlasování ve všech třídách školy. Studenti měli možnost si vybrat mezi všemi stranami, které kandidují do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Po označení své strany vhodili hlasovací lístek do volební urny. Volby byly anonymní a dobrovolné, podle všech pravidel oficiálních voleb.

Jsme rádi, že se studenti zúčastnili voleb a vyjádřili svoje politické přesvědčení.

Výsledky voleb v celé ČR najdete na stránkách organizátora.

Adéla Schmittová a Matyáš Kadula, organizátoři studentských voleb