Po dvou letech se opět rozjely sportovní soutěže středních škol. V úterý 25. 10. 2022 se uskutečnilo okresní kolo ve stolním tenise hochů a dívek v kategorii 8. a 9. tříd základních škol a 1. a 2. ročníků škol středních. Turnaj proběhl v tělocvičně Základní školy Janáčkovo náměstí. Za střední školy soutěžila pouze naše škola, ostatní soutěžící byli žáky základních škol z Krnova, Bruntálu a Zátora. Za naši školu se boje zúčastnili čtyři hoši a dvě dívky.

Systém hry byl nastaven tak, že všichni hráči odehráli základní kolo, vítězové postoupili do hlavní soutěže a poražení do soutěže útěchy. Od nás postoupila do hlavní soutěže Michaela Fenková, která v celém turnaji ztratila pouze jediný set a zaslouženě vyhrála celou kategorii. Ostatní bojovali a získávali zkušenosti v soutěži útěchy. Tam si nejlépe vedl Matyáš Banyácski, který se ze středoškoláků umístil nejlépe.

Barvy naší školy hájili Michaela Fenková (1.B), Tereza Košárková (1.C), Nikola Smítal a Jakub Koláček (1.A), Matyáš Banyácski a Andrej Krečmer (1.C). Všem děkujeme a budeme se těšit na další soutěže.