V úterý 2. dubna se uskutečnilo v prostorách naší školy školení pro animátory.  Jedenáct studentů druhého a třetího ročníku si letos během své měsíční praxe  vyzkouší pozici animátora s dětmi v rámci pobytů ve škole v přírodě. Cestovní kancelář CERES už několik let připravuje a organizuje tyto vícedenní pobyty pro kolektivy základních škol. Díky opakované spolupráci s touto cestovní kanceláří se naši studenti dostanou do různých koutů České republiky i na Slovensko, kde se pod vedením zkušených profesionálů seznámí s vytvářením animačních programů pro různé věkové kategorie dětí, jak je zaujmout a rozvíjet. Školení vedli zkušení lektoři, účastníci získali potřebné právní, organizační a metodické pokyny. Na nejrůznějších modelových situacích si vyzkoušeli tvůrčí nápady a práci se skupinou. Věřím, že se jim tato příprava bude hodit.

Ellen Páclová