Dalším projektem, kterého jsme se stali součástí je Den pro školu. Jeho cílem je spojit učitele s dobrovolníky z praxe. Jedním z nejlepších způsobů, jak přiblížit studentům abstraktní témata ze studijního plánu, je přivést do hodiny člověka z praxe. Lékaře do hodiny biologie, archeoložku do dějepisu, účetního do matematiky. Pozvala jsem do 4C paní Zoru Vašulínovou, která se v současné době věnuje tzv. agilnímu HR. Pracuje pro mezinárodní síť lékáren jako SCRUM-MASTER. Během workshopu na praktickém příkladě přiblížila studentům smysl její práce a vysvětlila, že SCRUM znamená vlastně jiný, lepší způsob organizování lidí a práce. V druhé části workshopu pak studentům vysvětlila obsah své práce, sdílela s nimi svůj týdenní timeplan. Práce paní Zorky vychází ze znalostí ekonomiky, managementu, marketingu, a jedná se o relativně nové povolání, které si praxe vyžádala, ale ve školních učebnicích se o něm zatím nic nepíše.

Erika Tichá