Přednášek o podnikání není nikdy dost…. Zvlášť si ceníme těch, kdy k nám do školy přijdou podnikatelé se svým příběhem, zkušenostmi a nadšením do práce. Paní Šárka Bolatzká, majitelka krnovského Café baru Malé Café, přiblížila studentům 1. až 3. ročníků současné slasti a strasti podnikání v gastroprůmyslu. Mluvila o svých začátcích s podnikáním, o tom, že samotná káva a její sebelepší prodej a prezentace firmu prostě neuživí a co udělala proto, aby Malé Café bylo takové, jaké ho známe. Studenti zjistili, že původní myšlenka kavárny se rozrostla o bistro, kávové kurzy, kávový festival a další novinky. V podnikání je třeba se neustále posouvat vpřed a být lepší než konkurence.

Při svém vyprávění nezapomněla ani na úžasný festival Coffee Festival Krnov a letošní první Coffee Festival v Opavě. Věříme, že se naši studenti stejně jako v minulých letech budou jako dobrovolníci podílet na jeho organizaci a vyzkouší si, co obnáší akce na podporu kávy, gastra a cestovního ruchu v praxi.

Erika Tichá