Po loňské pauze se ve středu 12. 1. konalo klání našich studentů v ruském jazyce. Soutěžící nejdříve úspěšně pracovali s autentickém textem a poté předvedli své prezentace na téma COVID. Úkol to byl nelehký, ale studenti ho zvládli výtečně. Popsali příznaky nemoci a způsoby, jak se jí vyvarovat. Pak hovořili o tom, jak konkrétně jejich životy COVID ovlivnil. Mluvili o distanční výuce, o organizaci svého volného času, o komunikaci se svými blízkými a kamarády a také o tom, čemu se naučili v době nuceného pobytu doma.

Na pomyslné bedně se umístili Tadeáš Dušek (3.B), Adéla Schmittová (3.B) a Ester Kuchařová (1.C). V krajském kole v Ostravě bude naši školu reprezentovat T. Dušek. Přejeme mu, aby dosáhl co nejlepšího výsledku, a všem zúčastněným děkujeme za pečlivou přípravu.

Marcela Maliszewská