V pátek 11. března 2022 navštívila naši školu v rámci projektu „Experti do škol“ Ing. Marcela Papalová, Ph.D. Ústředním tématem přednášky určené pro třetí ročníky bylo „Podnikání v ČR“.

Zkušená lektorka z Ekonomické fakulty VŠB – Technické univerzity Ostrava svou přednášku zahájila historií podnikání. Pro posluchače zazněla bezpochyby zajímavá informace, že jedním z významných podnikatelů byl třeba William Shakespeare, který v Londýně založil své vlastní divadlo Globe. I u nás máme v minulosti velmi úspěšné podnikatele. Jedním z nich byl například František Janeček, známý konstruktér, průmyslník a zakladatel motocyklové firmy JAWA.

V průběhu přednášky se hovořilo i o současných podnikatelích. Studenti si jako nejznámější tváře vybavili Elona Muska, Billa Gatese a například i Zdeňka Pohlreicha.

Lektorka pak také zmínila důležité tipy pro rozjezd podnikání. Začínající podnikatel by se neměl bát hledat ve společnosti problém, který obrátí ve svůj prospěch, a založit na něm svůj byznys.

Jitka Hanusová