Maturanti už od září „makali“ na přípravě svého stužkovacího plesu. A v sobotu 26. 11. to vše vypuklo. V sále Slezského domova se večer sešli slavnostně odění a naladění maturanti, jejich rodiče a přátelé, učitelé, aby zažili tu slavnost pasování čtvrťáků na maturanty. Celým večer nás provázela v roli moderátorky Evelyn, naše absolventka, kterou možná znáte z Rádia Orion.  Pod její taktovkou nastoupily 4.A, 4.B, 4.C, proběhl ceremoniál pasování jak žáků, tak učitelů. V úžasu všichni ztichli při zpěvu Katky (4.B), která „vysekla“ studentskou hymnu Gaudeamus Igitur, aby pak společně pozvedli skleničky s přípitkem na úspěšný maturitní rok 2023. Taneční zábavu si vzala na starosti krnovská skupina BT Nova. Čtvrťáci připravili tombolu, občerstvení a samozřejmě svá taneční vystoupení. Věříme, že si svůj večer užili a bude patřit k příjemným vzpomínkám na střední. Určitě jim je budou připomínat i stužky s motty – I Hus pohořel (4.A), Teď je to napínavé (4.B) a Pohlaď si hlavičku (4.C).

Zina Dvořáková