Letos se konal oblastní turnaj v pišqworkách již v úterý 7. listopadu a tradičně na Gymnáziu v Krnově. Tak jako loni byli soutěžící rozděleni do dvou kategorií. V první kategorii byli žáci základních škol a ve druhé kategorii studenti středních škol. Naše škola bojovala v kategorii středních škol, do které se přihlásilo 7 týmů. Všechny týmy středoškoláků hrály v jedné skupině a každý tým si zahrál se všemi soupeři. Čtyři týmy pak měly šanci postoupit do play-off. Nejlepší dva týmy pišqworkářů se pak probojovaly do krajského turnaje.

Prezence týmů probíhala velmi zdlouhavě a tak až o půl desáté se všichni usadili na svá místa a turnaje mohly začít. Počáteční pokles atmosféry ze zjištění, že týmy čeká šest soutěžních kol, ale brzy vystřídalo soutěžní zapálení.  Naši školu reprezentovaly 2 týmy ze třídy 2.C. Tyto týmy se účastnily soutěže již loni, takže již měly plno zkušeností. První tým se jmenoval Blitzcross a byl pod vedením Andreje Krečmera. Kapitánem druhého týmu byla Tereza Košárková a tým se jmenoval Růžové letadélko 69.

Turnaj byl velice náročný a naši studenti bojovali o postup do play-off. Nakonec se mezi 4 nejlepší nedostali a skončili na pátém a šestém místě. Doufám, že příští rok budeme opět zkušenější a již play-off vybojujeme. Vítězství si odnáší tým 404 ze Střední průmyslové školy Krnov a tým Bogovníci z Gymnázia Krnov. Tyto týmy také postupují do krajského kola v Ostravě.

Vítězům blahopřejeme a děkujeme všem organizátorům.

Jiří Švéda