Ve čtvrtek 10. listopadu se po covidové pauze na Gymnáziu v Krnově opět pořádal tradiční oblastní turnaj v Pišqworkách. Letos byli soutěžící poprvé rozděleni do dvou kategorií. V první kategorii byli žáci základních škol a ve druhé kategorii studenti středních škol. Naše škola bojovala v kategorii středních škol, do které se přihlásilo 7 týmůVšechny týmy středoškoláků hrály v jedné skupině a každý tým si zahrál se všemi soupeři. Čtyři týmy pak měly šanci postoupit do play-off.  Nejlepší dva týmy pišqworkářů se pak probojovaly do krajského turnaje.

Prezence týmů probíhala velmi zdlouhavě, a tak až v 9 hodin mohl být souboj zahájen. Počáteční pokles atmosféry ze zjištění, že týmy čeká šest soutěžních kol, ale brzy vystřídalo soutěžní zapálení.

Letos naši školu reprezentovaly pouze týmy ze třídy 1.C. První tým se jmenoval Břidličná a bojoval pod vedením Andreje Krečmera. Kapitánem druhého týmu byla Tereza Košárková a tým se jmenoval Togo. Turnaj byl velice náročný a bohužel se nám vůbec nedařilo. Naši studenti nezvládli několik her za sebou, a proto skončili na pátém až sedmém místě a do play-off nepostoupili.

Vítězství si odnáší týmy Kokagen z Gymnázia Krnov a Nanena z SPgŠ a SZdŠ Krnov. Tyto týmy také postupují do krajského kola v Ostravě.

Vítězům blahopřejeme.

Jiří Švéda