I během distanční výuky myslíme na deváťáky – zájemce o studium na naší škole. Tradiční přípravný kurz matematiky, který jsme organizovali v minulých letech v prostorách školy, jsme letos překlopili do online podoby. Obsah kurzu, který připravili naši učitelé matematiky, reflektoval témata, která využívá Cermat pro přijímací zkoušky. Ty se budou konat na začátku května a v Moravskoslezském kraji budou mít podobu jednotných přijímacích zkoušek v režii Cermatu.

Nevěděli jsme, zda online forma přípravného kurzu si najde své příznivce, ale byli jsme mile překvapeni. Do kurzu se přihlásily téměř čtyři desítky zájemců a téměř všichni absolvovali všech osm setkání, pro která jsme využili platformu Google Meet.

Jako organizátoři kurzu jsme byli rádi, že jsme touto cestou v nelehké době přípravy na přijímací zkoušky mohli pomoci mnohým deváťákům a deváťačkám v opakování znalostí z matematiky, a to nejen Krnovákům jako v minulých letech, ale letos zájemcům s celého Moravskoslezského kraje.

Už teď se těšíme na příští rok.

naši „matikáři“ Gabriela Víchová, Jiří Švéda, Tomáš Mierva