Ve čtvrtek 10. listopadu se u nás ve škole konal No BackPack Day aneb Den bez batohů. V tento den si studenti nosí veškeré školní pomůcky v holých rukách nebo v podivuhodných zavazadlech vyjma školních batohů a aktovek. Smyslem této akce je poukázat na to, že po celém světě jsou milióny dětí, které cestují do školy dlouhé kilometry a své učebnice a pomůcky nosí pouze v rukách nebo v igelitových taškách bez nároku na školní aktovku či batoh. Naši studenti i někteří učitelé tento den pojali velmi kreativně, a tak jste na chodbách školy a před školou mohli potkat nákupní vozík, popelnici, zahradní kolečka, odpadkové koše, rudl, krabice od pizzy či dokonce silniční sloupky. Po hlasování studentů o nejoriginálnější nápad se na prvním místě umístily Jindřiška Hrušková a Romana Chrenšťová ze 4.C se silničními sloupky. Holkám moc gratulujeme!

Lukáš Poláček, 3.C