V pátek 25. března proběhl workshop s podnikateli z projektu „Můžeš podnikat“ určeného pro třetí ročníky. Přednášeli Miroslav Vlach, specialista na rozvoj projektového řízení, a Tomáš Buchwaldek, majitel účetní firmy. Na základě svých osobních zkušeností posluchačům dokázali, že podnikání je skutečně reálnou možností.

Miroslav Vlach představil svou kariéru projektového manažera. Spolupracoval i na významných projektech Městského úřadu Krnov. Jeho mottem je začít od malých cílů v podnikání a postupně si z nich vytvářet návyky. Studenty vyzval, aby se nebáli jít se svými podnikatelskými myšlenkami na trh. Jen díky tomu zjistí, jestli jejich podnikání má smysl.

Tomáš Buchwaldek zdůraznil, že začínající podnikatel by měl být ochotný pracovat 8 až 12 hodin denně, 50 hodin týdně, makat 4 až 5 let a pak může přijít zasloužený úspěch. Je důležité najít v podnikání smysl a mít poslání. Je potřeba mít kolem sebe vytvořené sociální prostředí a využít veškeré možné kontakty.

V závěru přednášky se hosté věnovali dotazům studentů. Zajímalo je například, jaké vlastnosti by měl mít podnikatel. Zazněla jedna z rad, že by se neměl bát chybovat a následně se z těchto chyb poučit.

Více informací najdete na stránkách muzespodnikat.

Jitka Hanusová