V letošním roce jsme se opět zapojili do známé mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan.

Z prvních a druhých ročníků se přihlásilo 15 matematiků a soutěžili v kategorii Junior. V kategorii Student (pro 3. a 4. ročníky)  si letos započítalo 11 klokanů. Velmi nás potěšil zájem našich studentů o soutěž, neboť se přihlásilo o 16 žáků více než v minulém ročníku. Ve středu 22. března se naši odvážní matematici sešli ve třídě 3.A a po krátkém úvodu se pustili do boje o co největší počet bodů. Během 75 minut museli vyřešit 24 náročných úloh.

V mladší juniorské kategorii 1. místo obsadil Samuel Indrák z 2.C s 66 body. Na druhém místě v této kategorii se umístil David Ludvík z 1.C s 46 body. Nejlepší v kategorii Student byla Adéla Malíková z 3.A a vybojovala 44 bodů. Jako druhý těsně  skončil náš jediný letošní maturant z matematiky Jaroslav Hodža ze 4.C (43 bodů).

Všichni účastníci soutěže dostali osvědčení o účasti.

Všem klokanům děkujeme za účast, vítězům blahopřejeme. Těšíme se již na příští ročník a doufáme, že některý student překoná hranici 70 bodů .

Jiří Švéda