Po dvouleté „covidové“ odmlce jsme mohli opět vyjet s žáky naší školy na lyžařské kurzy. Tradičně jsme uskutečnili kurzy dva, pro první ročníky ihned po pololetním vysvědčení a pro starší ročníky po jarních prázdninách. Výuka probíhala v lyžařském středisku Paprsek v oblasti Kralického Sněžníku. Letošní rok byl pro nás jubilejní, neboť sem jezdíme už dvacátou sezónu. Výročí nám připomněl dort, milé překvapení od majitele penzionu pana Raczka.

Zájem ze strany žáků byl obdobný jako v minulých letech, letos více o výuku na lyžích, přesto jsme měli mezi prvňáky družstvo snowboardistů. U starších ročníků byla na svahu dvě družstva lyžařů a dvě družstva snowboardistů. Mezi lyžaři a snowboardisty se objevili i adepti na instruktora. Tuto možnost mají všichni naši žáci, samozřejmě musí dosahovat určitých dovedností. Ty potvrdili jak u praktických, tak teoretických zkoušek, a příslušnou licenci získali.

Sněhové podmínky byly dobré, sněhu bylo dostatek, jen v průběhu druhého kurzu se kvalita sněhu proměňovala v důsledku vyšších odpoledních teplot. Všichni účastníci se s těmito podmínkami vypořádali velice slušně. A také se nám někdy ukázalo sluníčko. Tak už to ale na horách bývá, někdy je líp, někdy hůř.

Doufáme, že si všichni účastníci lyžařských kurzů týden na horách užili, a budeme se už nyní těšit na příští sezónu.

Naďa Lukášová
vedoucí lyžařských kurzů