Že se dá i v době inflace a energetické krize levně cestovat, nás přesvědčily studentky Deny a Carol. Vysokoškolačky, které v rámci svých prázdnin cestují s malým baťůžkem vždy na delší dobu do různých koutů světa. V pátek 27. ledna přijely k nám do školy s prezentací o své cestě po USA. Levné letenky, sdílené ubytování, veřejná doprava, rozmanitosti amerických velkoměst, krásy národních parků, neuvěřitelná zábavní centra, autorita policajtů… O tyto a další zážitky se s námi děvčata podělily. Cestování s minimálním finančním rozpočtem je jejich vášní, své zkušenosti prezentují na svých webových stránkách www.holkycestovatelky.cz. Příjemné dopoledne bylo motivací a výzvou, že je možné si plnit své cestovatelské sny.

Ellen Páclová