Dvacet studentů naší školy se ve čtvrtek 24. listopadu zúčastnilo zajímavého workshopu pro střední školy v rámci programu Krnov podniká. Cílem akce bylo přiblížit studentům problémy podnikání na příběhu dvou reálných podnikatelů a jejich produktů, které si vymysleli a vytvořili, ale nedaří se jim je prodat. Prvním produktem byla designová židle, druhým produktem stolní hra Úniková kostka. Studenti rozdělení do čtyř týmů se vžili do role konzultantů, kteří se snaží najít vhodnou cílovou skupinu pro daný produkt, analyzovat konkurenci a vytvořit účinnou marketingovou strategii. S řešením dílčích úkolů jim pomáhali zkušení mentoři Ing. Jan Dittrich a Mgr. Michal Sobek. Kreativní den přinesl mladým lidem neobvyklé zážitky, týmovou spolupráci a nový úhel pohledu na využití jejich teoretických znalostí z výuky.

Ellen Páclová