V letošním roce jsme se opět zapojili do známé mezinárodní matematické soutěže Matematický klokan. Z prvních a druhých ročníků se přihlásili 3 matematici a soutěžili v kategorii Junior. V kategorii Student (pro 3. a 4. ročníky)  si letos započítalo 9 klokanů. V pátek 22. března se naši odvážní matematici sešli ve třídě R21 a po krátkém úvodu se pustili do boje o co největší počet bodů. Během 75 minut museli vyřešit 24 náročných úloh.

V mladší juniorské kategorii 1. místo obsadila Markéta Sopuchová z 2.C s 61 body. Na druhém místě v této kategorii se umístil David Ludvík také z 2.C s 59 body. Nejlepší v kategorii Student byl Samuel Indrák z 3.C a vybojoval 50 bodů. Jako druhý  skončil náš letošní maturant z matematiky Tobiáš Pěchula ze 4.C (40 bodů).

Všichni účastníci soutěže dostali osvědčení o účasti. Všem klokanům děkujeme za účast a vítězům blahopřejeme. Těšíme se již na příští ročník a doufáme, že se přihlásí více studentů a některý student překoná hranici 70 bodů.

za kabinet matematiky Jiří Švéda