Začátek týdne si studenti 2. ročníku oboru Cestovní ruch zpříjemnili besedou s našimi absolventkami.

Adéla Sobková a Veronika Kukolová studují na Ostravské univerzitě obor Politická a kulturní geografie a Monika Zuzaňáková studuje na stejné univerzitě obor Ekonomická geografie a regionální rozvoj. V rámci programu To Be In navštívily Rwandu a Indonésii.

Adéla s Verčou se vydaly na africký kontinent a měsíc pobývaly ve Rwandě. Tuto malou africkou zemi poznaly nejenom z hlediska vzdělávání, ale také kultury, gastronomie a života obyčejných obyvatel. Podnikaly výlety nádhernou africkou přírodou, a to od tropických deštných lesů přes savany až k horským oblastem. V hlavním městě Kigali navštívily Čechem založenou neziskovou organizaci Talking Through Art, jejímž hlavním úkolem je pomáhat tělesně postiženým lidem.

Monča zavítala na jihovýchod Asie a navštívila ostrovní stát Indonésii. Procestovala ostrovy Sumatru a Jávu. Navštívila hlavní město Jakartu i odlehlé části této země.  V rámci projektu vyzkoušela indonéskou kuchyni a na vlastní kůži  pocítila náročnost pěší turistiky v  tropickém podnebí. Zajímavým místem poznání pro ni byl  Eco resort, který se nachází na ostrově Tailana. Jedná se o tropický ráj pro malé množství turistů. Celá oblast se řídí konceptem: One island, one resort.

Moc děkujeme za poutavou přednášku a přejeme hodně úspěchů ve studiu i v soukromém životě.

Gabriela Víchová