Letos první adaptační kurz nových studentů naší školy! Máme za sebou společné dny v Malé Morávce. Všichni plni očekávání, obav z nového prostředí, ale hlavně možnosti seznámit se a najít nová přátelství. Díky aktivitám, které napomáhaly vzájemné komunikaci, kdy se tvořilo, hádalo i řešilo, se podařilo 31 žákům utvořit tým, který spolupracuje.  Ať jim to vydrží až do maturitní zkoušky.

Ivana Matoušová, třídní učitelka 1.A

Hned první týden se třída 1.B zúčastnila adaptačního kurzu. Ten proběhl v Malé Morávce v hotelu Brans, kam jsme byli dopraveni autobusem. Po příjezdu jsme byli seznámeni s učitelkami, které kurz vedly (Gabča, Jitka a Zina). Snažili jsme se zapamatovat jména všech svých spolužáků, což bylo těžké, a do teď si některá jména pleteme. Poté jsme se šli ubytovat do pokojů, kde jsme si vybalili věci a vyčkali oběd. Po krátké přestávce následovaly seznamovací hry, museli jsme chodit se zavázanýma očima a přenechat všechnu svou důvěru tomu před sebou. Hráli jsme i hru, při které jsme hledali lístky, na kterých byl popis pachatele, sice některé lístečky jsou do teď nezvěstné, ale i tak jsme dokázali sestavit totožnost pachatele. Také jsme museli mezi sebou komunikovat a vyslechnout si názory ostatních, a to při hře, ve které se mělo rozhodnout, komu z 5 adeptů bychom darovali srdce. Jako poslední úkol jsme měli napsat dopis pro své budoucí já, úkol byl zajímavý a už jsme všichni zvědaví, jak se budeme tvářit, až to budeme za 4 roky číst. Každopádně celý ,,adapťák’’ jsme si moc užili, všichni jsme se o trochu lépe poznali a získali spoustu nových zážitků.

Nela Ferdinandová, studentka 1.B

Jako poslední z prvních ročníků se na adaptační kurz vydala třída 1. C od pondělí 11. 9. do středy 13. 9. Společně odjeli autobusem do Malé Morávky.  Jakmile se ubytovali, čekalo je úvodní seznamování. Cílem kurzu bylo vzájemné seznámení se spolužáky a aktivity zaměřené na spolupráci celého kolektivu. Volné chvíle trávili v areálu hotelu Brans, a protože je provázelo krásné počasí, mohli využívat i hotelový bazén. A zájem byl veliký. Při všech aktivitách, ať už uvnitř hotelu nebo přilehlých sportovištích, se naučili vzájemné komunikaci, spolupráci a řešení úkolů. Doufejme, že tyto zkušenosti uplatní i v dalších letech studia na naší škole.

Naďa Lukášová, třídní 1.C