V úterý 6. února měli studenti prvního ročníku zpestřené vyučování přednáškou o Střední Americe. O zážitky z několikaměsíčního cestování po státech Střední Ameriky se s námi přijely podělit „holky cestovatelky“ z Kojetína. Dany a Carol, čerstvě dostudované vysokoškolačky, vyrážejí do různých koutů světa už od osmnácti let. Jejich cestování je nízkonákladové s malým rozpočtem, ale s obrovským množstvím poznatků a zkušeností. Se zájmem jsme poslouchali vyprávění o místních lidech, jak plavaly v moři s rejnoky a žraloky, bloudily džunglí, ochutnávaly tradiční jídla, platily bitcoiny, sjížděly sopku na bobech, vylezly na vrcholky mnoha hor, nedomluvily se skoro nikde anglicky. Už teď se těšíme na jejich příští návštěvu a zážitky z navštívených destinací.

Ellen Páclová