Třetí dubnové úterý jsme připravili pro studenty druhých ročníků přednášku na téma „Finanční gramotnost“ ve spolupráci s Kooperativou. Průvodci ze světa financí nám na ní byli Luděk Durčák a Jakub Kabát.

Co se studenti dozvěděli? Jak funguje pojištění vozidel, majetku a osob. Po přednášce již ví, že pojištění tlumí finanční dopad určitých negativních událostí. V druhé části přednášky nás provedli světem investic s jejich možnými riziky. Naši průvodci se také podělili o zkušenosti s pracovní náplní finančního poradce.

Závěrem jedna z mnoho praktických rad pro naše studenty: Jedná se o odpovědné chování pro vlastníky elektro koloběžek, kteří jsou součástí silničního provozu; jestliže má koloběžka dosahuje maximální rychlost přesahující 14 km/h a hmotnost je vyšší než 25 kg, anebo maximální rychlost přesahuje 25 km/h bez ohledu na hmotnost, vztahuje se na vlastníky těchto drobných vozidel tzv. povinné pojištění vozidla.

Jitka Hanusová