Ve čtvrtek před předáním vysvědčení za první pololetí jsme se  – už potřetí – setkali s našimi absolventy. Cílem Dne s absolventy je podělit se o své pracovní zkušenosti, cestovatelské zážitky, o své inspirace, ale i o své pády a nové starty… se svými následovníky, studenty, kteří teprve do toho světa „po maturitě“ vykročí. Letos jsme přivítali dvacítku absolventů obou oborů – ti nejzkušenější stáli na začátku, když se psala historie oborů letecké dopravy a cestovního ruchu, ti nejmladší ještě studují, nebo se věnují mateřským povinnostem. Každý student mohl navštívit tři „přednášky“ – a tak se možná někdo nechal inspirovat k práci s dětmi, nebo ve finančním sektoru, v armádě, nebo v automobilovém průmyslu, či v call centru…, možná se někdo rozhodl, že bude cestovat, studovat v zahraničí, či pracovat pro zahraniční firmu, možná někdo nakoukl do světa bojových umění, paraglidingu, tance… Věřím, že si každý odnesl alespoň jeden „střípek inspirace“.

Den s absolventy si ale užívali i učitelé, kteří si povídali se svými bývalými žáky ještě dlouho po skončení akce, sbírali nápady, kontakty a byli vděční, že našim absolventům stojí za to vzít si volno z práce a přijet z Prahy, Ostravy, Vsetína…, západních Čech, či ze Švýcarska. To, že i pro absolventy to byl tak trošku svátek, dokládá zpráva, kterou mi napsala Veronika Mikulcová: „Ještě jednou bych Vám chtěla moc poděkovat za pozvání a hlavně za celou organizaci a realizaci dne s absolventy. Věřím, že celý proces plánování musí být velmi náročný, ale musím teda za mě říct, že to opravdu stojí za to a snad to má i smysl pro studenty. 🙂 Jsem opravdu moc ráda, že jsem se mohla zúčastnit a dnes zaručeně budu usínat s úsměvem na tváři.“ Děkujeme, i nás učitele dopoledne nabilo energií na hodně dlouho.

Zina Dvořáková