První ročník Dne s absolventy jsme organizovali těsně přes prvním lockdownem – v lednu 2020. Náš plán byl akci zopakovat za dva roky. A slib jsme splnili. V den předávání vysvědčení – ve čtvrtek 3. února 2022 – jsme naše stávající žáky seznámili s našimi bývalými žáky. Cílem tohoto dne je ukázat studentům, že cesty našich absolventů, a nejen ty profesní, jsou pestré, že jsou provázeny vzlety i pády, že cestovat po světě se dá i jen s batohem na zádech, že si každý může plnit své sny, že je třeba využít všech příležitostí, nebát se a věřit si.

Naše pozvání přijalo více než dvacet absolventů. Byli mezi nimi ti, kteří „zůstali v oboru“ a pracují pro cestovní kanceláře nebo letecké společnosti či letiště. Řada absolventů šla do džungle ekonomiky, obchodu, managementu, finančních služeb, strojírenského či automobilového průmyslu. Našimi hosty byla i děvčata ze světa umění a modelingu. Každý absolvent měl k dispozici vyučovací hodinu, aby svou životní a profesní cestu představil žákům. Ti si vybírali své „favority“ podle medailonků. Za čtvrteční dopoledne tak každý zhlédl vystoupení tří absolventů.

Z „návštěvy“ měli radost také učitelé. Využili každé chvilky, aby viděli prezentace a hlavně si popovídali, zavzpomínali a hrdě poslouchali, jak se absolventům daří. Velmi si vážíme, že našim „bývalým žákům“ stojí za to udělat si čas, vzít si volno z práce, připravit si vystoupení a přijet z Prahy, z Brna, z Ostravy… do Krnova, zpátky „na střední“.

Děkujeme a těšíme se na 3. ročník v roce 2024.

Zina Dvořáková

MEDAILONKY – VIDEO