Hned první týden jsme pro studenty dopravy připravili přednášku o tom, čeho všeho může náš absolvent dosáhnout, když chce. Nicolas Szotkowski, absolvent oboru Management v dopravě, si začal plnit svůj sen už od prvního ročníku. Ve spolupráci s firmou JobAir Ostrava si udělal zkoušky a získal svůj pilotní průkaz a už na střední škole mohl létat v „malém“ letadle. Jeho snem však je pilotovat velké dopravní letadlo, a proto byla naše škola jen první krok. Na Žilinské univerzitě na Fakultě prevádzky a ekonomiky dopravy a spojov úspěšně absolvoval bakalářské studium a v současné době je jedním ze 3 pilotů studujících na VŠB-TU Ostrava. Dnes už je jen pár kroků před získáním licence dopravního pilota. Má za sebou několik zkoušek – např. komunikace pilota v češtině, pak v angličtině, noční lety, různé „typovky“ (zkoušky pro určitý typ letadla). Díky tomu si dnes např. může s kamarády (platícími) zaletět třeba do Chorvatska k moři a zpět. Při studiu v Žilině potřeboval a využil i základy ekonomiky, účetnictví a managementu. Tyto znalosti využívá i v současnosti, je spolumajitelem e-shopu se stříbrnými šperky. Slíbil nám nějakou slevu, speciálně pro studenty a učitele SOŠ DCR, tak uvidíme, zda svůj slib dodrží.

Erika Tichá