Listopad je pro angličtináře už tradičně spojen s mezinárodní online soutěží Best in English. Mezi 702 středními školami byla ve čtvrtek 16. listopadu opět i naše škola se svými 30 soutěžícími. Celkem letos soutěžilo skoro 25 tisíc studentů ze 34 zemí. Úkoly na čtení a poslech s porozuměním jsou na jazykové úrovni B2 až C1, tedy úrovni, kterou studenti obvykle mají na konci střední školy.

Soutěž Best In English má povzbudit studenty středních škol ke studiu angličtiny, motivovat je ke zlepšení jazykových dovedností a pomoci jim zjistit jejich úroveň angličtiny při porovnání výsledků testu s jejich vrstevníky a studenty z celého světa. Naši studenti si s testem poradili docela dobře. Nejlepší soutěžící z naší školy byla Veronika Tichá z 1. ročníku se 107,5 body z celkových 126. Gratulujeme nejen jí, ale všem, kteří si soutěž vyzkoušeli.

Alena Veverková