Spolupráce s firmami, jejichž podnikatelská činnost souvisí s našimi studijními obory, je pro nás a pro naše studenty velmi důležitá a cenná. Proto nás velmi potěšilo, že za námi do Krnova přijeli zástupci společnost Air Dispatch CLC, ostravské pobočky světového poskytovatele služeb centralizovaného řízení zátěže v letecké dopravě. Naši bývalí studenti Lenka Janderová a Nicolas Olma, kteří v ostravské pobočce pracují od jejího vzniku, přijeli se zajímavou přednáškou o letecké přepravě, o zátěžových listech, o tom, jak funguje nakládka letadel na dálku a co vše se letadly dnes převáží. Povídání pak doplňoval jejich nadřízený, Ing. Tomáš Uhlíř. Dozvěděli jsme se také spoustu informací o fungování firmy, o firemní kultuře a také o nárocích na budoucí zaměstnance.

Erika Tichá